Батькам

Батькам

Багато батьків ніяковіють, колидитинапочинає ставити запитання на зразок, звідкиберутьсядіти, чим відрізняютьсяхлопчикивід дівчаток, і що такесекс. Цікавість до цих та іншихпитаньстає особливопомітною, колиу синачи дочкинастаєпідлітковийвік. Ічастотрапляється, щоне батьки, аінші джерелаінформації -друзі, ровесники, ЗМІта Інтернет-єдляпідлітківбільшавторитетними, ніжбатьки.

Саме тому дуже важливо, аби підлітки мали доступ до правдивої, достовірної інформації про своє здоров’я, стосунки і багатьох інших питань, в тому числі, і у майже безмежному просторі Інтернету, де вони проводять значну частину свого вільного часу. І саме тому був створений такий спеціалізований портал для підлітків як teensLIVE.

Усі матеріали на цьому сайті створені фахівцями – психологами і лікарями – спеціально для підлітків. Тут є відповіді на різні питання, які можуть цікавити вашого сина чи дочку: про взаємини, процес дорослішання, про те, як уберегтися від маніпуляцій, насильства та багато іншого. Якщо у вас близькі, дружні стосунки із вашою дитиною – вивчайте разом ті чи інші питання, читайте й обговорюйте статті та новини. Якщо ж ви відчуваєте, що поки не готові обговорювати подібні теми з дитиною відкрито, дайте йому або їй шанс вивчити їх самостійно, довірившись багаторічному досвіду фахівців.

У будь-якому випадку те, що ви зайшли на цей сайт, означає – вашому сину чи доньці пощастило. Ваша цікавість говорить про Ваше відповідальне ставлення до процесу виховання дитини, в тому числі і до його невід’ємної складової – статевого виховання. Адже далеко не всі дорослі усвідомлюють, що основна роль у цьому процесі належить саме батькам.

Статеве виховання являє собою безперервний процес – короткі й часті розмови – це набагато краще, ніж одна тривала бесіда у віці дитини, який здається Вам прийнятним для такого спілкування.

Статеве виховання – частина загального процесу виховання дитини. Воно так само важливо, як навчити дитину дотримуватися гігієни, переходити вулицю або спілкуватися. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла не тільки фізично здоровою, а й умілі правильно будувати стосунки, необхідно надавати належної уваги питанням статевого виховання.

ТЕМИ, ЯКІ ОХОПЛЮЄ СТАТЕВЕ ВИХОВАННЯ:

  • взаємини, дружба, кохання, вступ до шлюбу, створення сім’ї, народження і виховання дітей;
  • духовно-моральні цінності, культура й соціальні норми;
  • спілкування, вміння відмовляти і домовлятися, протистояти тиску і приймати відповідальні рішення;
  • загальні та репродуктивні права людини;
  • поняття гендеру, гендерної рівності;
  • попередження і протистояння насильству;
  • анатомія чоловіків та жінок, статеве дозрівання;
  • плановане батьківство та попередження небажаної вагітності;
  • захист від хвороб і збереження репродуктивного здоров’я;
  • ризикована поведінка та її профілактика.

Частково ці теми висвітлюються у школі на різних уроках. Наприклад, в Україні рамках обов’язкового предмету «Основи здоров’я» вивчаються питання, пов’язані з репродуктивним здоров’ям, профілактикою ВІЛ та інших ІПСШ. Крім того, в багатьох школах проводяться факультативні заняття з цієї тематики. Але зусиль одних лише шкільних учителів не достатньо. Адже саме правильне та своєчасне статеве виховання у сім’ї – запорука формування у дитини загальнолюдських цінностей, в тому числі, цінності сімейного життя, здорового і безпечного способу життя, відповідального і шанобливого ставлення до себе та оточуючих.

Тому намагайтеся надати підтримку вашій дитині в процесі дорослішання, станьте її другом, будьте відкритими для обговорення з нею будь-яких питань, навіть найінтимніших. Коли батьки відповідають на запитання своїх маленьких та більш старших дітей про статеві стосунки, вони надають не тільки інформацію, але дають установки і прищеплюють цінності, які допоможуть дітям вирости здоровими і щасливими.

Щоб зробити процес статевого виховання в сім’ї успішним і ефективним, прагніть створити доброзичливу атмосферу, базуючись на принципах успішного спілкування, коли:

  • батьки є хорошими слухачами;
  • батьки дають правдиві відповіді на запитання дитини;
  • дитина має право на свою думку про сексуальні питаннях, і може висловлювати її без побоювання, що така цікавість викличе крик або покарання;
  • батьки не наполягають на суворих та негнучких нормах поведінки;
  • дитина відчуває, що батьки до неї прислухаються, розуміють та підтримують.

Дізнатися детальніше, як підготуватися, аби процес статевого виховання був комфортним для вас і дитини, отримати прості поради та рекомендації фахівців, можна на сайтах:

www.reprohealth.info

www.psychologies.ru/int/teens/

А якщо у вас виникнуть запитання або пропозиції з приводу наших матеріалів – зв’яжіться з нами. Ми із радістю розглянемо ваші побажання, для того щоб зробити інформацію на сайті ще кращою, зрозумілішою та доступнішою!