Чужу думку – під мікроскоп!

Людина - істота соціальна. Інакше кажучи, ми все життя проводимо в оточенні інших людей. Кожен із нас так чи інакше підпадає під чиюсь оцінку, критичну думку з боку. Це тим складніше, якщо ми не питали чужої думки і чиясь критика і поради не занадто нам потрібні. Але без цього ніяк, і доводиться реагувати на думку сторонніх не на шкоду собі, і при цьому не ображаючи оточуючих. Як навчитися це робити правильно - читай далі.

Будь-яку інформацію, яку ми отримуємо від нашого оточення, потрібно навчитися сприймати адекватно. Із вдячністю, що про тебе піклуються, але і з розумінням, що це лише різні точки зору. Брати їх до уваги чи ні – вирішувати тільки тобі. Важливо залишатися спокійним і впевненим у ситуаціях, коли кожен другий знає, як тобі жити і що робити. Деякі поради про те, як реагувати на критику ми вже розміщували на сайті раніше. У цій статті мова піде про інші аспекти нашого сприйняття і реакції на думку оточуючих.

Думка2

Перше, і ймовірно, найголовніше, що допоможе вистояти у шквалі порад і думок – це довіряти собі, своєму внутрішньому голосу. Адже, погодься, ніхто не знає тебе краще, ніж ти сам (-а). Та й відповідальність за твій остаточний вибір в будь-якому випадку нести тобі.

Слухаючи чиюсь думку, пам’ятай про те, що люди базують свої міркування на власному життєвому досвіді. Не завжди позитивному. Це суб’єктивна думка, яка не заснована ні на фактах, ні на наукових дослідженнях (і навіть їх іноді можна ставити під сумнів). Тобто, коли твоя подруга посварилася зі своїм хлопцем, і тепер стверджує, що «вони всі однакові» – задумайся, чи варто підтримувати її позицію?

Якщо перед тобою стоїть складний вибір, і ти не знаєш, як вчинити – послухай різні думки про це, проаналізуй і подумай, наскільки це може бути застосовано саме до тебе, твоєї ситуації. Скористаєшся ти чиєюсь порадою чи ні – не важливо. Найголовніше – знайти найкраще для тебе рішення. Ну а якщо чиясь порада тобі реально допомогла – можна (і потрібно) сказати дякую цій людині.

Думки 2

Дуже важливо навчитися розбиратися в людях, і розрізняти щире бажання допомогти від «шкідливих порад». Якщо ти досяг (-ла) певних успіхів, деякі люди можуть спеціально почати давати тобі такі поради, які сприятимуть тому, що ти звернеш з власного правильного шляху. Умій цьому протистояти і вчасно сказати «ні».

Перед будь-якими важливими подіями у нашому житті ми починаємо перейматися – що подумають оточуючі? Що буде, якщо я помилюся і зроблю щось не так? Страх виглядати смішно часто затьмарює моменти, які повинні бути яскравими і наповненими позитиву. У таку мить потрібно сісти і задуматися – що буде, якщо це все-таки станеться? Розкрути ситуацію до найжахливішого (на твою думку) результату і подумай, чи справді це кардинально вплине на твоє життя? Чи будуть усі оточуючі пам’ятати про це цілу вічність? Звичайно ж ні! Насправді, у всіх є недоліки або помилки, і люди нормально до цього ставляться. Та і взагалі вже давно помітили, що ми швидко забуваємо (навіть найсмішніше) про інших, але довго пам’ятаємо щось про себе самих.

«Не піклуйтеся про те, що про вас подумають інші люди. Вони занадто стурбовані тим, що думаєте про них ви ». Артур Блох.

Як би там не було, ми не можемо змусити усіх мовчати. Кожен має право висловлювати свою думку з того чи іншого приводу. Важливо згадувати одну мудру фразу, яку одного разу сказала Мати Тереза:

«Не важливо, хто і що говорить про вас – сприймайте усе це з усмішкою і продовжуйте робити свою справу».

За зображення дякуємо цьому ресурсу.

Укладачка статті – Вертола Світлана.