5 фактів про презервативи, які потрібно знати всім

Прозорий, кольоровий, великий чи з пухирцями? Вибір презерватива може виявитися справою нелегкою. Але ті, хто прочитає нашу статтю, знатимуть, на що саме звернути увагу при виборі цього засобу особистої безпеки.

Згідно з дослідженнями британських учених, 45% чоловіків хоча б раз у житті стикалися з проблемою вибору презерватива. А тривожні думки про те, чи правильний вибір зроблено, може зіпсувати все задоволення. Інформація про 5 фактів щодо властивостей презервативів, їх розміри, матеріал, як правильно їх використувати і де взяти – суттєво полегшать це непросте завдання.

 1. Можна купити, а можна взяти безкоштовно

Купувати презервативи бажано в аптеках, де засоби контрацепції зберігаються в належних умовах. А ось ларьки, кіоски, зупинки – не найкраще місце для таких покупок. У будь-якому випадку, при покупці потрібно звернути увагу на термін придатності презерватива – він вказаний і на коробочці, і на кожній індивідуальній упаковці виробу.

Крім того, в деяких Клініках, дружніх до молоді (КДМ), а також Центрах СНІДу презервативи можна взяти безкоштовно. Знайди найближчу КДМ в цьому розділі нашого сайту і уточни, чи є у них безкоштовні презервативи. Якщо є, то зазвичай вони лежать в невеликих прозорих коробочках недалеко від входу в Клініку – зайшов, взяв і пішов. Все просто!

2. Більшість презервативів – із латекса. 

Латекс – досить еластичний і міцний матеріал. Презервативи з латексу зручні у використанні і коштують не дорого. Але вони мають свої недоліки. Наприклад, від надмірного тертя або тиску такий презерватив може порватися. Крім того, їх не можна використовувати зі сперміцидами та іншими змазками на жировій основі (від них латекс руйнується). А ще у деяких людей алергія на латекс – після використання презерватива з’являється почервоніння, висип, запаморочення.

Випускають ще презервативи з поліуретану. Такі засоби контрацепції у два рази міцніші за латексні, стінки презерватива у три рази тонші, поверхня більш гладка, а теплопровідність – у сім разів вища. Поліуретанові презервативи краще прилягають до тіла і ймовірність зісковзування практично виключена. Їх можна використовувати із будь-якими змазками, навіть на основі жиру. Але такі презервативи у три-п’ять разів дорожчі за латексні. Презервативи роблять і з інших синтетичних матеріалів, але вони поки що малодоступні і коштують недешево.

Презервативи з кишки ягняти, що були популярні у минулих століттях, сьогоні, звичайно, втрачають свою актуальність, оскільки від ЗПСШ вони не захищають, коштують дорого, а від змазок псуються. Єдине виправдання їхнього існування в тому, що вони швидко розкладаються й не забруднюють навколишнє середовище, на відміну від латексних презервативів.

3. Товщина має значення  

Презервативи різної товщини призначені для різних видів сексу. Для традиційного (вагінального) сексу випускають презервативи звичайної товщини. Тут головне не помилитися щодо розміру і правильно його використовувати (про це читай нижче).

Товсті та гладенькі на дотик презервативи виробляють для анального сексу. На їхній пачці обов’язково повинен бути один із наступних написів: strength, extra strength або strong.

Презервативи звичайної або мінімальної товщини з ароматичними додавачами призначені для орального сексу, під час якого, як і при інших статевих контактах, є ризик зараження ІПСШ та ВІЛ.

Незвичайні презервативи – з вусиками, що світяться у темряві, або ще більш екстравагантні – використовують тільки для того, щоб урізноманітнити статевий акт. Такі презервативи не захищають від незапланованої вагітності й інфекцій, що передаються статевим шляхом.

4. Підбирати розмір за міліметрами 

На лицьовій стороні упаковок презервативів можна побачити маркування S, M, L, XXXL, Extra Large – що означає базовий, середній, великий і дуже великий відповідно. Але оскільки розуміння розміру – справа суб’єктивна, краще звернути увагу на зворотню сторону упаковки. Тут текст написаний дрібним шрифтом, але є сенс напружити зір і прочитати саме цю інформацію.

За європейськими стандартами, довжина будь-якого презерватива не повинна бути меншою за 170 мм, ширина від 44 до 56 мм. У нас найчастіше можна придбати презервативи шириною 52 мм (ширина – це половина довжини кола презерватива). Державний стандарт пропонує наступні розміри: довжина 178 +/- 2 мм, ширина – 54 +/- 2мм.

Щоб підібрати ідеальний презерватив - скористайся цією лінійкою для визначення свого розміру. +

5. Лише правильне використання – гарантія безпеки  

Про правила використання презервативів ми уже розповідали у цій статті. Але якщо тобі ще не все зрозуміло, подивись це відео.

За картинку до цієї статті ми дякуємо цьому і цьому сайтам.