Нестандартний підхід

На сьогоднішній день медики та вчені придумали безліч видів контрацепції, тож у кожного точно є можливість вибрати такий, що найбільше підходить. Але і тобі, мабуть, цікаво, чи немає якого-небудь іншого, більш «природного» способу запобігання незапланованій вагітності? Розберемо питання у деталях.

Коли ми чуємо слово «контрацепція», нам, найчастіше, приходять на думку презерватив і гормональні пігулки – те, що придумали вчені та медики, щоб допомогти людям планувати кількість і період між народженням дітей. І хоча саме ці методи є найбільш надійними, деякі дівчата, за власними переконаннями або станом здоров’я, все-таки використовують (або, принаймні, намагаються…) так звані «природні» методи планування сім’ї.

Принцип природних методи контрацепції грунтується на спостереженні за фізіологічними ознаками фертильності (можливості запліднення) і нефертильності (коли запліднення найменш ймовірно) протягом фаз менструального циклу

Так про що мова?

Найбільш відомим «природним» методом контрацепції є календарний.

10609811454_4073700388_o

В організмі дівчини кожен місяць дозріває, як правило, одна яйцеклітина, придатна до запліднення. Під час овуляції вона відділяється від яєчника і може зберігати життєздатність близько 2-х днів (сперматозоїди – до 5-ти), тобто саме в ці дні можливість зачаття найбільш висока. При 28-денному менструальному циклі «небезпечними» для зачаття будуть дні з 10-го по 17-й день циклу. Дні з 1-го по 9-й і з 18-го по 28-й вважаються «безпечними», тобто ймовірність настання вагітності у ці дні досить низька. За будь-якої тривалості циклу овуляція відбувається приблизно за 2 тижні до місячних (а не в середині циклу!). «Небезпечними» будуть 4-5 днів до і після овуляції.

Отже, деякі пари намагаються утримуватися від статевих стосунків  у дні овуляції (у так звані «небезпечні дні»). Звичайно, теоретично ці дні можна вирахувати, але на практиці все дуже індивідуально.

counting

По-перше, у однієї і тієї ж дівчини овуляція може проходити в різні дні менструального циклу. По-друге, використання «природних» методів передбачає усталений місячний цикл і потребує уваги до змін у своєму організмі і ведення щоденних записів. Тому він не дає повного захисту від вагітності, особливо для дівчат підліткового віку.

Плюсами методу є те, що його можна використовувати як для запобігання незапланованої вагітності, так і для підготовки до бажаної. При цьому побічні ефекти відсутні. І звичайно той факт, що він не вимагає грошових витрат, робить його привабливим.

Однак цей метод недостатньо надійний і не захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ.

Якщо ти все-таки не сумніваєшся і вважаєш, що єдиний метод контрацепції, який тобі підходить – це календарний, обов’язково проконсультуйся з лікарем. Спеціаліст врахує всі можливі протипоказання і допоможе тобі навчитися правильно його використовувати.

Добровільна жіноча чи чоловіча стерилізація. О.о.

Ще один «незвичайний», хоч і зовсім не природний метод, є досить поширеним у США, а на території наших країн не дуже популярний – добровільна жіноча чи чоловіча стерилізація. Це хірургічне втручання, під час якого блокуються маткові труби у жінок або сім’явивідні протоки у чоловіків. Цей метод високоефективний, і він не впливає на можливість і бажання жити сексуальним життям.

Але при цьому він незворотній – відновити репродуктивну функцію неможливо. Тому стерилізація не підходить людям, які планують в майбутньому мати дітей, а значить, не підходить і нам:)

Більш того, в деяких країнах...- +

Перерваний статевий акт?

І ще (для тих, хто досі не в курсі): перерваний статевий акт взагалі не є методом контрацепції! Адже ще до еякуляції сперматозоїди, що знаходяться в передсім’яній рідині, можуть проникнути у піхву, а потім дістатися до яйцеклітини і запліднити її.

Використання перерваного статевого акту може викликати не тільки стійке зниження статевого потягу, але і застій крові в органах малого тазу – а це загрожує серйозними захворюваннями статевої сфери. Крім того, перерваний статевий акт зовсім не захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ.

Читай про менш екстравагантні (і більш практичні) засоби контрацепції у статтях «Під надійним захистом» і «Хороші гормони».

 

Красиві фотографії для статті ми знайшли у Alba Soler і Oleh Slobodeniuk.