Поговоримо про …

Сексуальність. Що це таке? Якщо в голову приходить відповідь на кшталт «привабливість» або щось подібне, тобі точно варто прочитати нашу коротку статтю. Адже сексуальність включає в себе далеко не тільки зовнішні ознаки ...

Сексуальність – одне з тих слів, які, на перший погляд, зрозумілі всім, але дуже часто використовуються не зовсім точно.

Якщо ми говоримо про якусь людину, що вона сексуальна, ми, як правило, маємо на увазі її зовнішню привабливість, яка викликає у інших людей сексуальні бажання. Але це всього лише видима частина айсбергу, лише один фрагмент багатогранного явища.

Людина набуває сексуальності з моменту народження. Це і потреба, і функція людського організму, як і процеси дихання, травлення і т.п. Закладена в нас самою природою, сексуальність формується протягом розвитку людини в рамках її індивідуального життєвого досвіду.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я визначає сексуальність як один з ключових аспектів людського існування протягом усієї тривалості життя, від народження до смерті. Вона включає в себе такі компоненти, як, наприклад, біологічна стать, гендерні ролі (про те, що це таке, можна дізнатися в нашому словничку, дивись на букву «Г»), психологічна стать, сексуальна орієнтація, репродукція (або народження дітей). Люди переживають і проявляють свою сексуальність у думках, фантазіях, бажаннях, віруваннях, установках, діях, ролях і взаєминах…

У різних ситуаціях і на різних етапах життя людина по-різному відчуває і проявляє власну сексуальність, наприклад, «гормональна революція» перехідного віку із часом поступається прагненню продовжувати рід, створювати сім’ю. До того ж, на сексуальність людей впливають найрізноманітніші речі: особливості фізіології, характер, виховання, сім’я, друзі, суспільство. Нарешті, сексуальність багато в чому визначається статтю людини.

Природа розпорядилася так, що кожен з нас із народження належить до жіночої або чоловічої статі, це основна відмінність між людьми на фізіологічному рівні.

Певно ти знаєш, що формування статі починається з моменту зачаття (визначається набором хромосом) і триває до статевої зрілості. В юному віці в організмах юнаків та дівчат відбуваються зміни, які у підсумку призводять до статевого дозрівання.

Саме стать є біологічною основою сексуальності. І сексуальна поведінка людини значною мірою залежить від вироблення статевих гормонів – тестостерону (чоловічого) і естрогену (жіночого). До речі, і в чоловічому, і в жіночому організмі є обидва ці гормони, тільки у різній кількості. І кожен з них по-своєму впливає на сексуальність людини.

Приміром, якщо в організмі юнака недостатньо тестостерону, то це призводить до зниження статевого потягу, а якщо його надто багато, це провокує гіперсексуальність (підвищену потреби у сексі).

Але людина – істота одночасно і біологічна, і соціальна, тому сексуальність, закладена природою як біологічний інстинкт, формується і знаходить своє вираження під впливом безлічі факторів. Виховання, умови життя, оточення, прийняті в суспільстві моделі поведінки – все це, та багато іншого, впливає на людську сексуальність.

У підлітковому віці, в процесі статевого дозрівання формується статевий потяг. Іншими словами, сексуальність, вкладена в нас від народження, але яка знаходиться як би в режимі очікування, починає активізуватися і шукати способи вираження. Це відбувається поступово, від платонічного потягу до еротичного і далі – до сексуального потягу:

Платонічний потяг +
Еротичний потяг +
Сексуальний потяг +
Зрозуміло, такий розподіл є досить умовним. Але перші два типи потягу – це саме те, що називають романтичним або «цукерково-букетним» періодом. Як це не дивно, ми часто соромимося виявляти свої романтичні настрої і, навпаки, готові демонструвати оточуючим власну «просунутість» у справах кохання. Але саме романтичні стосунки – найкращий спосіб дізнатися і відчути одне одного, стати по-справжньому близькими. Зрозуміло, що з природою сперечатися важко: юнаки частіше прагнуть сексу, а дівчатам важливіше спілкування, увага, турбота, ласка.

Чи можливо поєднати ці прагнення? Так, цілком можливо – якщо сексуальні взаємини з коханою людиною для тебе не просто задоволення фізіологічної потреби, а справжнє кохання.

Фотографію для цієї статті ми знайшли тут.