28 годин у добі та інші причини вставати о 4 ранку

«Я ніяк не можу виспатись», «Мені не вистачає дня для всього, що мені необхідно зробити», «Я знову проспав», «Відчуваю нереальну втому та розбитість» – знайомі фрази? Велике навантаження – одна з умов сучасності. Хочеш дізнатися, як із цим боротися? Тоді читай нашу статтю!

Як ти помітив(-ла), проблема вічного виснаження та втоми стосується не лише бізнесменів, власників великих компаній, та будь-яких інших людей, які мають заповнені планери. Тож, якщо ти вже звернув(-ла) увагу на те, що:

  • школа, спілкування з друзями, позашкільні заняття або хобі сильно тебе виснажують;
  • твій день починається з істеричного пробудження о 8 годині і розуміння того, що ти знову проспав(-ла) і маєш час лише на те, щоб почистити зуби та натягнути на себе те, що випало з шафи;
  • твій день закінчується о 3 ночі із завершенням написання твору на українську літературу сумнівної якості;
  • твій зовнішній вигляд та поведінка змінились: неохайність, мішки під очима, постійна дратівливість, агресивність, погане самопочуття та небажання будь що робити.

 

 
Це перші “дзвіночки”, які вказують на те, що тобі треба змінити свій графік.
 

У чому переваги життя у стилі “жайворонка”?

 
Єдина умова такого режиму – це лягати спати і прокидатись раніше (наприклад 22:00-4:00). «Це нереально!», скажеш ти, або «Як я тоді буду все встигати?». Дуже просто. Насправді, один із найприємніших факторів той, що такий ранній підйом дає можливість продуктивніше працювати. Вранці, відпочивши, на свіжу голову, ти можеш зробити домашнє завдання швидше та якісніше. Багато чого залежить і від того, що зовнішніх подразників, які відволікатимуть, у вигляді переписок з друзями, телевізору, оновленню стрічки у соціальних мережах – буде мінімізовано, що значно прискорить твою роботу.
 

У тебе буде можливість встигнути на ранкову пробіжку, нормально поснідати та остаточно прокинутись до початку навчального дня.

 

Чим же ще тобі буде корисний такий графік?

 
Насправді, переваги такого стилю життя можно описувати дуже довго. Але от основні:

  1. По-перше, гормони, які відповідають за здоров’я шкіри, волосся, нігтів тощо, виробляються саме в період з 22:00 до 02:00 . Тому бажано, щоб організм в цей час максимально відпочивав.
  2. Також, не буде виникати бажання їсти дуже пізно ввечері або вночі, що буде попереджати появу надлишкової ваги.
  3. Цінність сну до 24:00 більша, ніж після, тому, відповідно, з 22:00 до 4:00 ти виспишся краще, ніж з 3:00 до 10:00. І, звичайно, протягом дня ти почуватимеш себе бадьоріше та краще. Врешті, ти помітиш, що твої дні стали реально довшими.


 
Спочатку це здається чимось фантастичним, але усі ці переваги справді вартують того, аби спробувати змінити свій звичний ритм життя!
 
Укладачка статті – Курилко Орина.
 
За зображення дякуємо цьому ресурсу, а за gif-анімацію – цьому.