Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) передаються від інфікованого партнера до здорового під час сексу — орального, анального або вагінального — через кров, слину або сперму. Деякі ІПСШ можуть передаватися під час звичайного тілесного контакту, через мікропошкодження шкіри й навіть побутові предмети.
В Україні щорічно реєструють близько 400 тисяч нових випадків сифілісу, гонореї, хламідіозу, герпесу, сечостатевого мікоплазмозу, генітального кандидозу та трихомонозу, ВІЛ тощо. І це лише дані офіційної статистики.
Реальні цифри можуть бути в рази більші. Чому так? Це пов’язано з тим, що деякі із цих хвороб мають приховану форму перебігу, а також з тим, що інфіковані люди можуть не звертатися до лікаря, сподіваючись, що “саме пройде”.
Сьогодні медицина дозволяє вилікувати сифіліс, гонорею, хламідіоз і трихомоніаз. А от такі інфекції, як вірусний гепатит B, герпес, ВІЛ та ВПЛ — є вірусними, і позбутися їх повністю неможливо, проте завдяки лікуванню їхній негативний вплив можна зменшити.
Вберегтися від інфікування під час сексу можна лише завдяки правильно одягненому презервативу. Під час оральних пестощів він також необхідний, адже захворювання може передатися через мікротріщинки в ротовій порожнині або на геніталіях.
Стався серйозно до свого здоровʼя — не довіряй партнерам/кам, які відмовляються від презервативів.
Публікація створена в рамках українсько-японського проєкту «Пом’якшення наслідків сексуального й гендерно зумовленого насильства та полегшення доступу до основних послуг і комплексної сексуальної освіти для постраждалих від війни в Україні». Проєкт втілює БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF) та фінансової підтримки Уряду Японії.
Джерело: https://bit.ly/44rqEHe