Ти відчуваєш, що віддаляєшся від своєї, тепер вже колишньої, половинки, але не знаєш, як сказати про це? Завершувати стосунки завжди непросто. Можливо, ці поради допоможуть зробити цей процес трохи менш болючим ...
Ти відчуваєш, що віддаляєшся від своєї, тепер вже колишньої, половинки, але не знаєш, як сказати про це? Завершувати стосунки завжди непросто. Можливо, ці поради допоможуть зробити цей процес трохи менш болючим …
Що відбувається? Чому все частіше ваші зустрічі перетворюються на сварки з будь-якого приводу? Чому ти використовуєш будь-який привід, аби скасувати або перенести побачення? Чому те, що ще вчора викликало захват, тепер дратує?
Любов, як власне, і дружба, не є чимось стабільним та незмінним, що дається у житті раз і назавжди. Це живе почуття, яке росте, розвивається, змінюється, а іноді – згасає.
Скласти повний перелік причин, через які люди розлучаються, практично нереально. Це може бути що завгодно: взаємне нерозуміння, надто різні інтереси, надмірна зайнятість навчанням або роботою, інші обставини, які не дають можливості проводити разом більше часу; несхвалення чи втручання сторонніх людей. Нарешті, можна просто закохатися в іншу людину.
Але якою б не була причина, припинення взаємин – часто процес болючий. Причому, як для того, хто вирішив піти, так і для того, кого залишають. Потрапляючи у подібну ситуацію, ми не завжди готові вислуховувати навіть найцінніші поради. Адже нам погано, боляче, тривожно, і здається, що такого до нас ще ніхто не відчував і ніхто не може допомогти.
Тим не менш, якщо твої стосунки з другом або подругою приносять тобі більше болю, ніж радості, якщо ти серйозно замислюєшся над тим, щоб поставити у цих відносинах крапку, ось кілька порад, які допоможуть зробити розставання трохи легшим.
Поради, які допоможуть зробити розставання трохи легшим |
+> |
- Готуючись до вирішальної розмови, продумай, що саме і у якій формі ти будеш говорити.
- Обери відповідне місце і час. Перерва між заняттями або вечірка у компанії друзів – не найкращі умови для такої розмови. Якщо ти побоюєшся неадекватної реакції свого колишнього партнера/-ки, то спробуй уникати безлюдних місць.
- Розкажи про своє рішення при особистій зустрічі. Електронна пошта, дзвінки або смс – не кращий спосіб прощання. І тим більше, не слід передавати через третю особу повідомлення про те, що ти припиняєш відносини з другом або подругою.
- Навіть якщо ти ніколи більше не збираєшся бачитися зі своїм колишнім або колишньою, стався до нього або до неї з повагою. Взаємні образи точно не зроблять розрив легшим.
- Будь обережнішим/-ою із обіцянкою «ми залишимося друзями». Перш, ніж сказати ці слова, тверезо оціни свою готовність до чисто дружніх стосунків. Можливо, для тебе це всього лише чергова формула, щоб пом’якшити біль прощання?
- Якщо відчуваєш впевненість у тому, що прийняте рішення про розрив – правильне, намагайся не змінювати його, незважаючи на можливі сльози, болісні пояснення, нагадування про те, як вам було добре вдвох, чи навіть погрози.
- Розлучившись, краще уникати ситуацій, в яких ти можеш зустрітися зі своєю колишньою половинкою, хоча б попервах, і тим більше, краще не намагатися починати все спочатку.
- Не замикайся в собі, не мовчи про свої переживання. Завжди знайдеться уважна і розуміюча тебе людина, готова підтримати тебе та вислухати про твої почуття та переживання.
|
Пам’ятаєш, що ми різні? По-різному живемо, по-різному дружимо і закохуємося, по-різному прощаємося із вже-не-коханими. Комусь боляче, самотньо і страшно (а раптом це остання любов?), когось мучить почуття провини, хтось не розуміє, як жити далі, а хтось радіє своїй свободі. Якою б не була твоя реакція, коли ти підводиш риску під взаєминами, які більше не приносять радості, пам’ятай, що життя триває. І для тебе у цього життя в запасі ще дуже багато щасливих сюрпризів!