Тест на вагітність позитивний…УЗО і лікар підтвердили – вагітна. Щастя чи нещастя? Як сприймати цю новину?
Звичайно, якщо вагітність запланована, то майбутня мама та її рідні будуть вітати одне одного з такою подією. Проте незапланована вагітність також часто стає бажаною. Але буває незапланована і небажана. У цій ситуації потрібно робити вибір: зберегти вагітність і народити дитину, або ж перервати вагітність.
Що ж робити, коли ти дізналась, що вагітна, хоча ти і твій хлопець зовсім цього не очікували і не планували?
По-перше, не потрібно впадати у паніку. Приймати будь-яке рішення потрібно ґрунтуючись не на емоціях, а на здоровому глузді, тверезо обдумавши і оцінивши усі «за» і «проти».
По-друге, ні в якому разі не можна користуватися оголошеннями, що пропонують зробити аборт на будь-якому терміні вагітності недорого і конфіденційно. Це може бути небезпечно не тільки для здоров’я дівчини, але й для її життя!
По-третє, необхідно порадитись із лікарем–гінекологом у (на вибір):
Не треба боятися того, що лікар одразу повідомить школу або подзвонить батькам. Медичні працівники зобов’язані дотримуватися лікарської таємниці.
І, звичайно ж, треба набратися сміливості і поговорити з батьками. Безсумнівно, для них ця новина стане шокуючою. Скоріш за все, вони засмутяться, будуть тебе сварити, можливо й засуджувати, але, врешті-решт, заспокояться. Після цього ви разом обговорите, що робити далі. Щоб батьки швидше заспокоїлися, краще терпляче вислухати всі їхні докори, погодитися зі сказаним, а потім спокійно все пояснити і попросити їхньої поради і допомоги.
Якщо ти і батько майбутньої дитини кохаєте одне одного і хочете створити сім’ю, то вам потрібно поговорити з твоїми і його батьками та порадитися з лікарем щодо збереження вагітності та народження дитини.
Якщо ж твій хлопець, дізнавшись про вагітність, так би мовити «умив руки», – не впадай у відчай. Будь впевнена в тому, що на допомогу обов’язково прийдуть батьки, інші рідні, друзі, знайомі, а в разі потреби – фахівці соціальних служб. Ти обов’язково знайдеш підтримку, якщо не будеш приховувати від рідних, що ти дійсно її потребуєш.
У випадку якщо порадитися немає з ким і ти розгубилась, можна зателефонувати за телефоном довіри. Фахівці-консультанти допоможуть зорієнтуватися та підкажуть куди ще можна звернутися.
Незважаючи на те, що відповідальність за попередження небажаної вагітності лежить на вас обох однаковою мірою, остаточне рішення про те, зберігати чи переривати вагітність приймає дівчина. Це її право. Адже будь-яке з можливих рішень у першу чергу змінить її тіло, її життя, її майбутнє.
Тому приймати рішення щодо вагітності треба усвідомлено і зважено, керуючись, передусім, міркуваннями про збереження свого здоров’я. Тільки досвідчений лікар може допомогти оцінити ризики виношування і народження дитини та зіставити їх із наслідками переривання вагітності .
При рішенні зберегти вагітність, треба також врахувати і свою готовність стати молодою мамою – відмовитися від звичного способу життя, можливо, від навчання, і присвятити себе малюкові. А це потребуватиме багато терпіння і сил. Варто подумати, як ти зможеш впоратися із типовими проблемами, з якими стикаються мами-підлітки, і хто тобі у цьому зможе допомогти.
А перш, ніж зважитися на переривання вагітності, дізнайся про деякі правові та медичні аспекти, а також наслідки такої процедури.