Деякі хлопці та дівчата стійко переконані, що вже досить дорослі, аби починати статеві стосунки. Але чи задавали вони собі питання, чи готові до тих наслідків, до яких може призвести це рішення? Адже події можуть розвиватися по різному, і часом - зовсім не так. Не так, як вони планували...
Бувають у житті ситуації, коли застрахуватися від неприємних сюрпризів і небажаних подій не можна. Можна застрахувати машину, але все одно потрапити у аварію. Можна застрахувати будинок, але, у випадку сильного урагану – будинок постраждає. Безумовно, страховка допоможе відновити пошкодження, але вона не дає гарантії, що ніколи і нічого поганого не трапиться.
Щось схоже може трапитися і внаслідок сексуальних стосунків. Природні методи планування сім’ї та контрацепція допомагають попередити незаплановану вагітність. Але що робити, якщо метод підвів (наприклад, порвався презерватив) або, що ще гірше, «це» сталося не за твоїм бажанням (читай: зґвалтування)? Не обов’язково, але все ж, одним із наслідків таких ситуацій може стати вагітність.
Що робити у цьому випадку? Важко дати однозначну відповідь, але можна разом спробувати розібратися.
Небажана вагітність в ранньому віці, власне так само як і протягом інших етапів життя, супроводжується сильними емоційними переживаннями, психологічними проблемами і труднощами морального вибору. Така вагітність (як втім, і її переривання) може ускладнити і навіть зруйнувати відносини між дівчиною і її хлопцем, а також між ними і їхніми рідними та близькими. І взагалі, вибір між народженням і перериванням вагітності є дуже складним. Але яким би він не був – наслідки неминучі, в першу чергу, для самої дівчини.
Штучне переривання небажаної вагітності не назвеш невинною процедурою. Аборт може серйозно підірвати як фізичне, так і психічне здоров’я. Тому, перш ніж запевняти коханого, що ти готова на все заради нього, задумайся, а чи готова ти у найближчому майбутньому опинитися перед вибором, що може вплинути на все твоє подальше життя? І тут не до жартів. Навіть для супер дорослих це – важке випробування.
Аборт у перекладі з латинської мови означає “викинути, перервати”, тобто припинити вагітність.
Штучний. Самовільний. - щоце таке? |
+> |
Аборт, якщо він проводиться в лікарні за бажанням самоїдівчини або за медичними показаннями (через стан, що загрожує здоров’ю та життю, коли можливість виносити дитину виключається), називається штучним. Іноді вагітність переривається незалежно від бажання дівчини, через реакцію організму – це самовільний аборт (викидень).
|
Аборт – це не просто рядовамедична процедура. За даними статистики, більшніж у 20%-ти випадків штучного переривання вагітності виникають ускладнення.
Для дівчат підліткового віку ризик негативних наслідків збільшується, та загрожує безпліддям та іншими гінекологічними ускладненнями.
При прийнятті рішення зберігати чи переривати вагітність, потрібно, насамперед, керуватися міркуваннями збереження здоров’я і життя дівчини, а також її психологічного благополуччя. Тому, перш ніжзважитися на цю процедуру – дізнаємося детальніше про:
1.Правові та медичні аспекти переривання вагітності |
+> |
- Згідно з українськимзаконодавством, дівчина з 14 роківмає право самостійнозвернутися з цьогопитання у будь-якиймедичний заклад (Пологовий будинок, лікарня, жіночаконсультація, гінекологічнаклініка, Приватна клініка).
- Переривання вагітності проводиться тільки в умовах медичного закладу (лікарні, клініки або пологові будинки) і тільки лікарем-гінекологом.
- Штучне переривання вагітності переважно робиться у ранні терміни (до 6-7 тижнів).
- В Україні дівчина/жінка може перервати вагітність за власним бажанням, якщо термін вагітності не більше 12 тижнів. Якщо ж термін вагітності від 12 до 22 тижнів, то аборт можливий тільки за суворими медичними показаннями, а в деяких країнах, включаючи Росію, також і за соціальними показниками (наприклад, в ситуаціях, коли вагітність наступила внаслідок зґвалтування, вагітна не досягла 16-річного віку та в деяких інших випадках.) Медичні та соціальні показання до аборту визначаються у кожній країні законом.
Переривання вагітності нефахівцями або не у медичному закладі вважається кримінальним абортом і переслідується законом.
Існує кілька методів переривання вагітності. Найбільш «безпечним» для молодих дівчат, які раніше не народжували, вважається медикаментозний аборт. Така процедура може проводитися тільки в спеціалізованому медичному закладі і тільки кваліфікованим лікарем.
Перед прийняттям рішення обов’язковою є консультація з лікарем і психологом. Лікар повинен надати повну інформацію про методи переривання небажаної вагітності, про можливі ризики та наслідки. При цьому, будь уважна: якщо лікар тисне на тебе чи схиляє до прийняття того чи іншого рішення – краще знайти іншого фахівця!
Не варто занадто поспішати із прийняттям рішення, але й затягувати не можна, – адже можна упустити терміни.
І що дуже важливо! Лікарі зобов’язані зберігати в таємниці інформацію про стан здоров’я пацієнтів і про факт звернення за медичною допомогою. Однак, якщо стан твого здоров’я буде викликати побоювання у лікарів, вони не будуть в праві приховувати цю інформацію від твоїх батьків.
|
2. Можливі наслідки |
+> |
Аборт, у якому б віці він не робився, може бути загрозою здоров’ю. Особливо, якщо він проведений методом хірургічної операції. І хоча сучасні методи дозволяють переривати вагітність за допомогою лікарських препаратів (медикаментозний аборт), після такої процедури також можливі ускладнення.
Штучне переривання вагітності нерідко супроводжується різними ускладненнями, що виникають в процесі самої процедури або найближчими після неї днями. Віддалені наслідки аборту можуть проявитися через кілька років після операції.
Ось неповний список основних ускладнень і наслідків аборту:
o пошкодження внутрішніх статевих органів (матки, шийки матки);
o занесення інфекції і, як результат, запальні захворювання статевих органів;
o кровотечі та порушення менструацій;
o гормональні порушення;
o підвищена загроза викиднів і позаматкових вагітностей;
o більш висока ймовірність неправильного розвитку дитини в утробі матері і захворювань у новонароджених;
o підвищений ризик утворення пухлин матки, її шийки, а також молочних залоз;
o безпліддя.
Дослідження також показують, що багато дівчат та жінок дуже переживають через аборт, відчуваючи масу психологічний проблем, у тому числі почуття провини. У багатьох з’являється дратівливість, розвивається депресія, часто трапляються різкі зміни настрою. У деяких виникають безпричинні істерики, страхи, нічні кошмари.
|
Нерідко дівчата під впливом страху не говорять про вагітність своїм близьким і, що ще гірше, самостійно шукають «фахівців», які проводять аборт у позалікарняних умовах.
Головне непохитне правило, яке знаємо ми, і тепер – ти: «підпільні аборти» – це пряма загроза здоров’ю і життю!
Тому, якщо ти вагітна, головне – не панікуй! Яким би це не здавалося складним і неможливим – поговори з батьками або з іншими близькими дорослими. І не потрібно приховувати факт своєї вагітності від хлопця, адже у цьому є і його частка відповідальності. Ви просто зобов’язані разом прийняти рішення щодо твоєї незапланованої вагітності, порадившись перед цим із батьками.
Як не крути, а по-справжньому щасливе сексуальне життя засноване на любові і впевненості у партнері, і вже точно вільне від страхів несподівано завагітніти або заразитися хворобами. Тому не поспішай переходити від романтичних взаємин до сексуальних. А ще, щоб уберегтися із своїм хлопцем від небажаної вагітності та її наслідків, разом уважно вивчіть інформацію про контрацепцію.
Якщо ж вагітність настала внаслідок зґвалтування, дівчині, окрім консультації гінеколога, обов’язково знадобиться допомога і підтримка психолога. Але навіть у цьому випадку у неї теж є вибір: можна перервати вагітність, а можна народити дитину і, як варіант, віддати її на усиновлення. Адже у світі багато людей, які з радістю удочерять або усиновлять малюка, бо самі не мають можливості мати дітей.
Психологічну допомогу та підтримку можна отримати у спеціалістів у спеціалізованих молодіжних сервісах або клініках (кабінетах), дружніх до молоді . У клініках працюють різні фахівці, але всі вони дотримуються дружнього підходу – це гарантія того, що тебе вислухають, підтримають, делікатно і з увагою підійдуть до твоєї проблеми, і допоможуть прийняти краще для тебе рішення.
І ще! Якщо у тебе є додаткові питання або терміново потрібна підтримка, звернися за консультацією до фахівця на нашому сайті тут.
PS
Нас часто запитують, навіщо розповідати молоді про аборти. Мовляв, тоді дівчина «замість того, щоб народжувати дітей, починає робити аборти». Так от, ми абсолютно переконані, що знати про аборт потрібно не для того, щоб робити вибір на його користь, а для того, щоб чітко усвідомлювати, що безвідповідальна поведінка МОЖЕ призвести до штучного переривання небажаної вагітності. А це може мати складні наслідки як для фізичного, так і для психічного здоров’я. А поінформована людина буде більшою мірою здатна робити усвідомлені та відповідальні вчинки.
Фото для цієї статті ми знайшли тут і тут.