Одна туристка під час круїзу по Карибському морю, випивши під час вечері трохи більшу кількість вина, випадково упала за борт. Не потонути їй допомогла коробочка презервативів: вона надула гумові контрацептиви та спорудила із них щось у вигляді рятувального кола. А за три дні (!) її врятувало судно, що пливло повз цю трохи безпечну, але дуже винахідливу жінку! )
У різних країнах презерватив має своє, так би мовити, прізвисько: у Німеччині його називають «парижанин», в Італії – «рукавичка», у Лівані – «пальтечко», в США – «шапочка Джиммі», у Південній Африці – «французький лист». А на території колишнього радянського союзу офіційною назвою презервативу було “гумотехнічний виріб номер 2”.
Бразильська художниця та скульптурка Адріана Бертіні відома тим, що є авторкою скульптур та одягу з презервативів, що не пройшли тест на якість. На це її надихнуло знайомство із ВІЛ-позитивними дітьми, з якими вона спілкувалася, коли працювала волонтеркою у програмі з профілактики СНІДу. Адріана протягом останніх десяти років створює такі дивні скульптурні твори, щоб передати свою думку: “презервативи мають бути основним у житті, як, наприклад, пара джинсів, і є так само необхідними кожній людині, як любов і кохання”.
А на Близькому Сході сільські жителі переносять в презервативах воду; а ще – презервативи натягують між шарами бетону, щоб надати даху водонепроникності; а дорожні будівельники кидають їх у чан із киплячою смолою, щоб надати асфальту гладкості.
Артисти мюзиклу «Cats» надягають під одяг мікрофони, але під час спектаклю артисти дуже пітніють. Щоб мікрофон не зіпсувався від поту, було придумано надягати на нього презерватив. Таким чином, за один спектакль артисти використовують до 400 презервативів.
У 2005 році в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на 67-метровий пам’ятник-обеліск, що втілює історію Буенос-Айресу, надягли найбільший презерватив у світі. Таким чином, керівництво міста хотіло закликати молодь до боротьби із «чумою 21 століття».