З часів застосування перших гормональних методів контрацепції, зокрема, гормональних пігулок, пройшло вже понад 50 років. При прийомі цих таблеток у більшості жінок спостерігалися не дуже приємні побічні ефекти, такі як нудота, зайві кілограми тощо. І не зважаючи на те, що сучасні гормональні контрацептиви у рази кращі та не приносять таких неприємностей, все ж у суспільстві існує багато помилкових переконань, що гормональна контрацепція – це погано.
Тож спробуймо обговорити найбільш поширені уявлення про цей метод планування сім’ї. А якщо цього не буде досить – ти зажди зможеш написати своє запитання та уточнити все у наших лікарів.
Прийом гормональних контрацептивів не обов’язково викликає збільшення ваги. Цей міф пов’язаний, насамперед, з препаратами першого покоління, які містили високі дози гормонів. Сучасні контрацептиви містять дуже низькі дози гормонів, і не викликають збільшення маси тіла у більшості жінок. Про це свідчать результати багатьох досліджень. Цікаво, що деякі жінки, які брали участь у дослідженнях, навіть втрачали вагу, приймаючи гормональні контрацептиви. Крім того, важливо розуміти, що збільшення ваги часто може бути пов’язане з такими явищами як неусвідомлена зміна стилю життя і звичок харчування або із захворюваннями.
Це практично стовідсотковий міф! Більше того, у більшості жінок при прийомі гормональних контрацептивів менструальний цикл не буде відрізнятися від звичайного але, як правило, стає більш стабільним і передбачуваним, а відчуття будуть менш хворобливими. Гормональні контрацептиви розроблені таким чином, щоб жінка відчувала себе комфортно кожен місяць, і при цьому була впевнена в захисті від непланованої вагітності.
Існують докази що гормональні контрацептиви багато в чому корисні для здоров’я і можуть знижувати ризик розвитку певних форм раку. При цьому, чим довше триває прийом препаратів, тим нижче стає ризик розвитку таких захворювань як рак ендометрія (внутрішня слизова оболонка матки), рак яєчників тощо. Важливо, що цей захисний ефект може зберігатися протягом двадцяти років після припинення прийому препарату.
Гормональні контрацептиви не впливають на здатність до репродукції – зачаття на народження дітей. Більшість препаратів виводиться з організму протягом 24 годин, а це означає, що іноді можна завагітніти вже через два дні після припинення використання гормональних контрацептивів. Натомість, безпліддя у жінки або її чоловіка може бути ще до початку прийому таких препаратів, але про це, як правило не знають, поки не запланують бажану вагітність.
Ефективність гормональних контрацептивів у запобіганні незапланованій вагітності досить велика. Але важливою умовою для досягнення необхідного ефекту є прийом гормональних контрацептивів точно за рекомендаціями лікаря (щодня в один і той самий час). На сьогоднішній день, за умови правильного прийому, гормональні контрацептиви є найбільш ефективним методом планування сім’ї.
Гормональні контрацептиви є набагато більш безпечною і ефективною альтернативою аборту
Аборт ні в якому разі не може бути методом контролю народжуваності! Адже це завжди ризик для здоров`я, не залежно від того, як саме він здійснюється. Більш безпечний засіб контролю народжуваності – це свідомий вибір і використання методів контрацепції.
Більше про гормональні контрацептиви читай тут.
А якщо у тебе ще будуть питання про гормональну контрацепцію – задавай їх лікарям.