Здрастуйте. Мені 14 років. Хочу стати ідеалом(або просто стати краще), щоб бути гідною дівчиною, гарною подругою, зразковою дочкою та й взагалі. Але ж я хочу щиро змінитись, а не лише ззовні прикидатись, що я хороша. Із чого мені почати та що робити?
Alina33
Доброго дня. Дякуємо за запитання, бо воно дуже глибоке та важливе в житті будь-якої людини.
В першу чергу слід почати з щирої перед собою відповіді на запитання «Навіщо змінюватися та покращувати себе?». Адже у відповіді криється вся суть. Існує два мотиви для змін:
1. Я змінююсь, бо не приймаю себе, осуджую і хочу хоч якось заслужити повагу, любов та тепло, зробивши себе «досконалою».
2. Я змінюю себе, або щось у собі, бо люблю себе і піклуюся про себе та своє майбутнє, прищеплюючи нові навички та вміння.
Якщо ваша відповідь більше схожа на перший варіант, то слід звернутися до психолога чи психотерапевта та пройти цикл консультацій. Наприклад, звернутися до «Клініки, дружньої до молоді», де можна отримати безкоштовну психологічну допомогу. Бо якщо ви будете змінюватися для когось або ж з метою бути ідеальною, то це навряд чи призведе до власного внутрішнього балансу та задоволення, бо завжди буде не достатньо. Відомий німецький психотерапевт Фредерік Перлз казав, що ідеал – це палка, яка дає вам змогу бити себе та знущатися над собою та оточуючими. Тому такі зміни принесуть тільки короткочасне полегшення та відчуття штучності по відношенню до себе, навіть почуття «втрати» себе.
Якщо ж ви хочете себе вдосконалити, бо дбаєте про себе та любите, то слід замислитися про власні цілі та бажання стосовно майбутнього. Після того, як цілі та бажання сформуються, спробуйте визначити, якою ви повинні бути, щоб досягти цього. І тут ви зможете визначити конкретні навички, які необхідно здобути, щоб досягти запланованого. Адже ми – це те, що ми робимо кожен день, це наші звички в побуті в мисленні, у відносинах та діяльності. Наприклад, в майбутньому ви хочете працювати за кордоном і заробляти достойну зарплатню і для цього уже в 14 можна поглиблено вивчати іноземну мову, вивчати свої професійні вподобання та дізнаватися які Вузи відповідають вашим вимогам. Таку аналогію можливо використовувати у різних сферах свого життя.
Пам'ятайте, важливо бути в гармонії з собою і своїми бажаннями, а не насильницьки змінювати себе задля когось. Тільки самостійні, виважені рішення про свою долю та особистість принесуть щастя.
Маємо надію, що відповідь вам допоможе на шляху саморозвитку та самовдосконалення.