Нездорові стосунки

«Б'є, значить, любить»? Б'є, значить, губить! Насильство - це не відповідь на запитання і точно не те, що варто терпіти у стосунках. Повага до себе і до партнера - ось на чому мають ґрунтуватися здорові та міцні взаємини. Чи не переходите ви у своїх взаємовідносинах цю межу?

Доброзичливість і взаємоповага – безцінні, а якщо ми говоримо про кохання, то ці речі взагалі відіграють у стосунках ключову роль. Тим більше, якщо ми зацікавлені у тому, щоб почуття, що раптом спалахнуло, зігрівало життя якомога довше.

А якщо все складається інакше? Якщо у ваших стосунках все частіше з’являються загрози і глузування, контроль і підозрілість, звинувачення і ревнощі? Якщо атмосфера свята поступається місцем почуттям страху, пригніченості, невпевненості? Тоді саме час задуматися над тим, що відбувається, і, зрозуміло, зробити висновки.

Ми живемо не у вакуумі, а у людському суспільстві, яке зовсім не ідеальне. Будь-хто з нас стикається або може зіткнутися із ситуаціями, коли люди принижують і ображають одне одного, або й застосовують фізичну силу для вирішення своїх проблем. Є сім’ї, в яких постійна лайка і навіть побої – звична форма спілкування. Але ми повинні знати і пам’ятати – у взаєминах між людьми ЦЕ НЕ НОРМАЛЬНО!

Якщо твій друг або подруга постійно говорить образи і глузує з тебе, відпускає на твою адресу сумнівні жарти, може вдарити або ж силою нав’язує секс, – це червоні прапорці тривоги, сигнали того, що ти у ситуації насильства.

Хочеш перевірити, наскільки здорові стосунки пов’язують тебе із твоїм другом або подругою? Дай відповідь «так» чи «ні» на кілька запитань.

Він ( вона):

  • Біситься, якщо я за першим «свистком» не кидаю усі свої справи заради нього (неї);
  • Хоче докладних звітів про кожен мій крок без нього (неї);
  • Знущається/глузує над тим, як я одягаюся;
  • Твердить, що ніхто, крім нього (неї), зі мною зустрічатися не буде;
  • Не дає мені бачитися із моїми друзями, спілкуватися з іншими людьми;
  • Я люблю співати (читати, ходити на йогу, грати у футбол, будувати шпаківні…), але він (вона) не дає мені цим займатися;
  • Погрожує помститися мені, якщо я від нього (неї) піду;
  • Обіцяє зістрибнути з даху, якщо я від нього (неї) піду;
  • Коли злиться, може замахнутися на мене, ніби збирається вдарити;
  • Попросту може штовхнути, викрутити руки і навіть дати ляпаса;
  • Намагається домогтися сексу, навіть якщо я не хочу.

Свої відповіді на ці запитання ти можеш проаналізувати самостійно. Можеш поставити собі й інші питання, які краще відображають особливість ваших стосунків. Головне, пам’ятай, навіть кілька «так» – це вже ознака того, що тебе не беруть до уваги, намагаються підпорядковувати, контролювати, відірвати від друзів, що ти легко можеш стати об’єктом фізичного або сексуального насильства…

Є така загальновідома (і абсолютно неправильна!) фраза – «б’є, значить, любить». Так от, викресли цю фразу зі свого словника, будь ласка! Не варто намагатися пояснити власницьке поводження, спалахи гніву партнера/ки, його або її невміння контролювати себе тим, що таким чином він або вона висловлює пристрасне кохання до тебе. ЦЕ НЕ ТАК.

Жодна людина, навіть у стані любовного божевілля, не повинна завдавати шкоди предмету свого кохання! Жодну людину не можна принижувати, ображати, бити і змушувати займатися тим, що їй не до вподоби.