Стосунки в Інтернеті: “за” та “проти”

Звук сповіщення на телефоні змушує тебе перевіряти вхідні повідомлення по сто разів на день, а спілкуванню в мережі ти присвячуєш більше часу, ніж взаєминам у реальному житті? Віртуальні стосунки починаються саме так, адже за екраном, здавалося б, знаходиться той самий ідеал. Але чи так це насправді? Читай у нашій статті.

Спілкування в Інтернет наразі є так само (якщо не більше) поширеним та популярним, як і комунікація наживо. Завдяки можливостям мережі вже давно знайомляться, закохуються, починають зустрічатися й розривають стосунки, при цьому іноді жодного разу не зустрівшись одне з одним у реальному житті. Погано це чи добре? Судити не нам. Але дещо про ризики таких «мережевих» стосунків ми хочемо з тобою обговорити.

На що треба звертати увагу?

Твій співрозмовник/-ця легко може видавати себе за іншу людину. Починаючи із використання чужих фото, і завершуючи вигаданим життям та неправдивими емоціями. Як це перевірити в мережі?

  1. Якщо маєш сумніви щодо фотографій, скористайся Гугл-пошуком за зображенням. Цілком ймовірно, що фото на аватарі могли запозичити з чужої сторінки. А якщо ти активно користуєшся соцмережами, зовсім не завадить час від часу перевіряти, чи не використовують твої особисті фотографії з метою шахрайства.
  2. Обов’язково проаналізуй аккаунт. Наскільки у ньому співвідноситься кількість лайків та підписників? Чи є повною інформація? Як часто твій співрозмовник/співрозмовниця викладає фото з одних і тих самих геолокацій? Якщо в профілі регулярно з’являється суперечлива інформація (або інформації взагалі немає), а судячи з фото, людина регулярно користується телепортом для переміщення в різні країни – варто подумати, з ким насправді ти спілкуєшся.
  3. Будь уважнішим/-ою до вашого листування. Проаналізуй, наскільки відповіді співрозмовника/-ці «шаблонні», і чи відповідає він/вона впевнено на всі твої питання? У деяких любителів інтернет-знайомств вже є заготовлені шаблони відповідей, які вони надсилають усім без винятку, навіть не читаючи запитань чи імен одержувачів.
Важливо розуміти, що ти не можеш бути впевненим/-ою в людині по той бік екрану на всі 100%. Тому що, на відміну від реального спілкування, комунікуючи онлайн, ми не можемо зчитувати невербальну мову тіла, бачити справжнє обличчя співрозмовника/-ці , відстежувати його/її щиру реакцію на ту чи іншу фразу/ситуацію. 

Якщо ти хочеш дізнатися більше про безпеку в Інтернеті, зверни увагу на цю та ось цю статті. Знати про такі, здавалося б, прості речі – просто необхідно!
Особисті дані

Про це писали вже мільйон разів і ми не будемо оригінальними, але не забувай про те, що людина по той бік екрану – незнайомець/-ка. І ти дуже ризикуєш, якщо надаєш інформацію про точне місце проживання, свій навчальний заклад, або ж розповідаєш про якісь особисті переживання. Навіть наші знайомі у реальному житті іноді поводяться непередбачувано, що вже говорити про співрозмовників в Інтернеті!

Не надсилай і не пиши нічого такого, що може стати компроматом (це стосується і інтимних фото та відвертої переписки), – останнім часом дуже поширеним стало шахрайство в Інтернеті через шантаж. 

Знімаємо маски

Але як вчинити, якщо в результаті вашого спілкування у тебе вже з’явилося почуття закоханості? Єдиний варіант – наближати ваше спілкування максимально ближче до реального. Почніть зі скайпу чи телефонних розмов, а далі домовляйтеся про особисту зустріч. Це не означає, що ви маєте зустрітися на чиїйсь території. Таким місцем цілком може стати цікава для вас обох наукова конференція, вулична акція чи концерт, молодіжний табір, поїздка на екскурсію тощо.

Якщо поведінка твого співрозмовника/-ці свідчить про те, що людина не хоче виводити ваше спілкування за рамки листування, намагайся переключитися на щось інше та завершуй це знайомство, адже в ньому, судячи з усього, майбутнього немає.

Про ці та інші аспекти знайомств та стосунків на відстані можна дізнатися в рамках безкоштовного онлайн курсу “Сексуальна освіта” від Prometheus. Зокрема про це йдеться у блоці “Секс майбутнього” із Ольгою Руднєвою, директоркою Фонду Олени Пінчук. Отут можна зайти на сам курс, а нижче – його проморолик.

 

І ще. Є одна мудра фраза: «Чоловіка і жінку поділяють двадцять кроків. Так ось, ти маєш зробити свої десять кроків і зупинитися». І якщо 10 кроків для реальної зустрічі з твого боку було зроблено, а у відповідь тиша або відмовки – роби висновки.

Якщо стосунки щирі та справжні, то й люди в них прагнуть бути такими ж, а не ховатися за смайликами та профілями соціальних мереж. Тому прагни, щоб і твоя друга половинка була перевіреною та надійною, а не вигаданим фейком.

За зображення для статті дякуємо цьому ресурсу, а за gif-анімацію – цьому.

Укладачка статті – Вертола Світлана.